Elu stoomiga

Ükskõik millises paranemise faasis te ka poleks, võtke ühendust Linus Medicali meeskonnaga, lahendage probleeme avatult ja kaasaegselt, konsulteerige õigeaegselt spetsialistidega – nii hoiate ära võimalikud tüsistused. Oleme valmis jagama teile kõige värskemat hädavajalikku teavet, et teie enda, teie sugulaste või patsientide elu stoomiga oleks lihtne, turvaline ja sisukas.

Stoom on läikiv, niiske ja punast värvi, täpselt nagu suu limaskest. Tavaliselt on see ümara või ovaalse kujuga, suurus varieerub. Pärast operatsiooni võib stoom olla paistes. Paari kuu pärast tõmbub stoom kokku ja paistetus taandub. Selle aja jooksul tuleb pidevalt oma stoomi mõõta, kontrollimaks, kas kogumiskott vastab ava suurusele.

Stoomil ei ole närvilõpmeid, seepärast ei edasta see signaale valu ega muude aistingute kohta. Samas on selles ohtralt veresooni ning ärrituse või hõõrdumise korral võib see veidi veritseda. See on normaalne, kuid kui veritsus kestab kaua või kui stoomi eritis on verine, pöörduge kindlasti arsti poole. Stoomi ümbritsevat nahka, mida nimetatakse peristomaalseks nahaks, tuleb kaitsta otsese kokkupuute eest eritisega. See eritis võib nahka ärritada. Stoomikottide vahetamisel tuleb stoomi ümbritsevat nahka iga kord puhastada ettevaatlikult tavalise seebiga, mis ei jäta nahale jääke, ning seejärel loputada veega. Tänu stoomi väljapoole suunatud kergetele kokkutõmmetele ei tungi sinna vesi, seega ei ole stoomi tarvis vannis või duši all käies kinni katta.